УКР | РУС
Головна > Статті > Як розбирають баштовий кран на будівництві?

Як розбирають баштовий кран на будівництві?

Як розбирають баштовий кран на будівництві?

Процес того як розбирають баштовий кран не так видовищний і ефектний як його складання. Розібрати кран за допомогою стріли, як це робиться при складанні, неможливо. Крани не можуть самі себе розбирати. Для цих цілей використовують спеціальні автокрани з великим вильотом стріли. Вони з'являються на будівельному майданчику після того як будівництво закінчено або у забудовника немає необхідності у використанні такої дорогої вантажопідйомної техніки.

Важливо відзначити що процес того, як розбирають баштовий кран на будівництві по тимчасових витратах перевищує час, який зазвичай витрачається на розбирання мостового або козлового крана. Такі тимчасові втрати пояснюються двома основними причинами:

  • особливості конструкції баштового крана;
  • застроенность будівельного майданчика до моменту демонтажу і відсутність елементарного місця для маневру.

На розбирання такої конструкції може піти до тижня. Все буде залежати від складності конструкції крана і його висоти. Зрозуміло, що чим більшим числом секцій він утворений, тим довше доведеться їх демонтувати.

Для малоповерхового будівництва сьогодні можна з успіхом застосовувати колісні, відносно невеликі крани. Їх не доведеться демонтувати, вдаючись до застосування іншого обладнання. Це повністю повноцінні, мобільні апарати на шосейному ходу.

Як розбирають баштовий кран на будівництві: послідовність
Існує певний порядок демонтажу такої великої і дорогої конструкції. Без його дотримання є ризики привести кран в неробочий стан.

На самому початку демонтується стріла. Після того як вона вдало досягає землі, приступають до розбору кріплень кабіни і її демонтажу з опусканням на землю. Потім в процесі відсутні будь-які хитрощі і тонкощі. Оскільки баштовий кран є конструкцією, яка збирається з різних секцій, ці секції поступово, одну за одною розгвинчують між собою і транспортують вниз. Просто знімають кріпильні болти і за допомогою великого автокрана з вильотом стріли перевищує висоту баштового крана, опускають вниз.

Труднощами для роботи автокрана при розборі баштового крана на будівництві є обмеженість робочого простору. Адже до моменту його демонтажу на будівельному майданчику вже зведені багатоповерхові будівлі і для того щоб не завдати їм пошкоджень оператор автокрана повинен бути вкрай уважний.

Збірка крана на новій будмайданчику відбувається в зворотному порядку.

Розбір баштового крана може вестися як представниками фірм, які надають такі послуги, так і працівниками організацій, яким цей агрегат належить. Роботи не вимагають ніяких спеціальних допусків і навчання. Досить мати в штаті компанії навчених фахівців і здійснювати дії за інструкціями і технологічними картами.

29 квітня 2021 р.