УКР | РУС
Головна > Статті > Обслуговування кар’єрних самоскидів

Обслуговування кар’єрних самоскидів

Обслуговування кар’єрних самоскидів

Виконане відповідно до нормативів і рекомендацій виробника технічне обслуговування кар'єрного самоскида дозволяє зберігати його постійну технічну готовність і запобігти інтенсивний експлуатаційний знос деталей і агрегатів.

Види і періодичність ТО такої спеціалізованої автотехніки різняться в залежності від бренду і моделі. Але існують досить певні стандарти.

Типова періодичність і види технічного обслуговування кар'єрних самоскидів

  • Перед початком кожної зміни рекомендується проводити щоденне технічне обслуговування.
  • ТО-1, як правило, проводиться через 250 мотогодин або не більше 5 тисяч км пробігу самоскида.
  • ТО-2 здійснюється через 500 мотогодин роботи двигуна або 10 тисяч км пробігу.
  • ТО-3 проводять після закінчення 1 тисячі мотогодин або не більше 20 тисяч км пробігу самоскида.

Також в карту ТО входить проведення сезонного технічного обслуговування, що дозволяє повноцінно підготувати техніку до зміни експлуатаційного періоду навесні і восени. Такий тип ТО може поєднуватися і проводиться разом з черговим технічним обслуговуванням.

ВАЖЛИВО! Оператори кар'єрних самоскидів повинні усувати виявлені в процесі експлуатації несправності, не чекаючи проведення чергового ТО. Такий підхід виключить ризики розвитку серйозних поломок з істотними втратами тимчасових і фінансових ресурсів.

Обслуговування кар'єрних самоскидів. Про важливість кваліфікації технічного персоналу
ТО кар'єрних самоскидів повинно проводитися кваліфікованими механіками і електриками. Ці фахівці повинні знати пристрій машин, правил їх використання, дотримуватися вимог техніки безпеки при проведенні технічного обслуговування.

ТО повинно проводитися ними відповідно до умов і періодичністю, у наданому пакувальному матеріалі самоскиду інструкції по експлуатації. Для проведення обслуговування повинні бути створені умови, які унеможливлюють попадання на агрегати, вузли і деталі пилу і бруду.

Такі умови і штат кваліфікованих співробітників забезпечуються на сертифікованих СТО. Це великі, спеціалізованих ремонтних організацій, в які ми радимо звертатися експлуатантам, якщо вони не мають своєї ремонтно експлуатаційної бази та колективу кваліфікованих механіків і автоелектриків.

07 травня 2021 р.